OSOZ

OSOZ-PPZ - PROGRAMY ZDROWOTNE

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Profilaktyczne Programy Zdrowotne to rozwiązanie skierowane dla posiadaczy Indywidualnych Kont Zdrowotnych, pozwalające na zwiększenie świadomości zdrowotnej i zachęcenie do podejmowania działań profilaktycznych.
Programy Zdrowotne pozwalają na bieżące monitorowanie stanu zdrowia uczestnika w celu wykrycia potencjalnych problemów zdrowotnych i możliwie wczesnego podjęcia działań zapobiegawczych. Programy przeznaczone są dla użytkowników w każdym wieku, począwszy od programu przedkoncepcyjnego, po program prenatalny, dziecięcy, szkolny oraz programy dla osób dorosłych, obejmujące kolejne dekady życia.
W ramach programu dostępne są informacje o rekomendowanych świadczeniach zdrowotnych, a w szczególności, jakie należy wykonywać badania, jakich specjalistów odwiedzać i jaką stosować profilaktykę, adekwatnie do zmieniających się potrzeb zdrowotnych w kolejnych dekadach życia, uwzględniając jednocześnie aktualne wpisy na koncie zdrowotnym, jak np. wiek, płeć, problemy ze zdrowiem, zażywane leki.

PRZEWAGA SYSTEMU

Jednym z pierwszych profilaktycznych programów zdrowotnych dostępnych na platformie OSOZ jest „Prenatalny Program Zdrowotny”. Został on stworzony z myślą o kobietach, które spodziewają się dziecka. Jego głównym celem jest wspomaganie przyszłej mamy w terminowym wykonaniu zalecanych badań i wizyt lekarskich. Program zapewnia dostęp do zagadnień związanych z przebiegiem ciąży, rozwojem płodu, a także informacje o prawidłowym żywieniu w okresie ciąży.
Program pozwala na gromadzenie wszystkich informacji związanych z prowadzeniem ciąży w jednym miejscu, w elektronicznej kartotece ciąży. Powstaje w ten sposób historia przebiegu ciąży, do której dostęp możliwy jest on-line z dowolnego miejsca na świecie.

KORZYŚCI WDROŻENIA

   Interaktywny panel edukacyjny dla uczestnika programu
   powiadomienia SMS lub e-mail o ustalonych terminach badań, wizytach lekarskich oraz innych aktywnościach objętych programem
   interaktywny kalendarz zalecanych badań w ramach programu
   unikalne zalecenia i wskazówki dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestnika
   zwiększenie świadomości zdrowotnej i zachęcanie do podejmowania działań profilaktycznych

Client: Bow Themes
Services provided: HTML5/Photoshop
Summary:

Producentem i właścicielem autorskich praw majątkowych do oferowanego oprogramowania jest KAMSOFT S.A.

ZARZĄDZANIE PRZEDSIĘBIORSTWEM

OSOZ-LEK (SERWISY LEKOWE DLA PACJENTA) - serwisy lekowe dostępne na platformie Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia dostarczają pacjentom kompleksowych informacji na temat leków dostępnych na polskim rynku farmaceutycznym. Działają one w oparciu o Bazę Leków i Środków Ochrony Zdrowia BLOZ, z której codziennie korzystają tysiące lekarzy i farmaceutów, czerpiąc niezbędne informacje, m.in. do wystawienia recepty czy kontrolowania interakcji.

OSOZ-IKZ (INDYWIDUALNE KONTO ZDROWOTNE) - indywidualne Konto Zdrowotne pozwala na gromadzenie informacji o zdrowiu w jednym miejscu i dostęp dostępie do nich przez Internet. Dane zasilające konto gromadzone są automatycznie z podmiotów współpracujących w ramach projektu OSOZ – placówek medycznych, aptek, laboratoriów medycznych oraz szpitali. Obejmują one informacje o problemach zdrowotnych, wizytach lekarskich, wypisanych i zrealizowanych receptach, wystawionych skierowaniach na badania laboratoryjne i do specjalisty oraz wyniki badań laboratoryjnych.

OSOZ-PPZ (PROFILAKTYCZNE PROGRAMY ZDROWOTNE) - profilaktyczne Programy Zdrowotne to rozwiązanie skierowane dla posiadaczy Indywidualnych Kont Zdrowotnych, pozwalające na zwiększenie świadomości zdrowotnej i zachęcenie do podejmowania działań profilaktycznych.

OSOZ-LARSON (WYNIKI BADAŃ ON-LINE) - wyniki badań on-line to rozwiązanie zapewniające sprawny przepływ informacji pomiędzy placówką medyczną a laboratorium. Zlecone przez lekarza badania są automatycznie przesyłane do laboratorium, a po ich realizacji i zatwierdzeniu są zapisywane w kartotece pacjenta. Automatyczny obieg informacji sprawia, że wyników badań nie trzeba wprowadzać ręcznie, dzięki czemu zostaje wyeliminowane ryzyko pomyłki.

KZP (KARTA ZDROWIA PACJENTA) - karta Zdrowia Pacjenta pełni funkcję indywidualnego identyfikatora pacjenta w Otwartym Systemie Ochrony Zdrowia. W ramach OSOZ pacjenci mają możliwość posiadania Indywidualnych Kont Zdrowotnych, na których gromadzą on-line historię zdrowia. Karta Zdrowia Pacjenta jest swoistym kluczem do konta. Zapewnia przede wszystkim autoryzowane udostępnianie danych w placówkach medycznych oraz pozwala na automatycznie gromadzenie informacji o zdrowiu z placówek opieki zdrowotnej współpracujących w ramach projektu OSOZ.

OSOZ-LON (LEKI ON-LINE) - leki on-line to rozwiązanie, które pozwala oferować pacjentom sprawdzanie dostępności leków w aptece oraz ich internetową rezerwację. Wprowadzenie rozwiązania zapewnia pacjentom swobodny dostęp do informacji o lekach z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili, przez 24 godziny na dobę.

KS-BLUR (BAZA LEKÓW UNIKALNYCH I NA RATUNEK) - baza Leków Unikalnych i na Ratunek (BLUR) dostępna w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia usprawnia wymianę informacji o drogich i trudno dostępnych lekach pomiędzy osobami posiadającymi takie leki a osobami zainteresowanymi ich nabyciem.

OSOZ-FUMIN (INTERAKCJE LEKÓW Z ŻYWNOŚCIĄ) - interakcje Leków z Żywnością to rozwiązanie pozwalające na sprawne i szybkie informowanie pacjentów o zasadach przyjmowania leków. Farmaceuta otrzymuje informacje o potencjalnych interakcjach leków z pożywieniem oraz leków z innymi lekami bezpośrednio w trakcie obsługi pacjenta. Usługa dostępna jest dla aptek w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia.

OSOZ-MED (SERWISY MEDYCZNE DLA PACJENTA) - serwisy medyczne wspierają pacjenta w codziennej trosce o zdrowie zapewniając wygodne korzystanie z nowoczesnych, elektronicznych form obsługi w placówkach opieki zdrowotnej współpracujących w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia.

OSOZ-RON (REJESTRACJA ON-LINE) - Rejestracja on-line dostępna w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia przeznaczona jest dla placówek medycznych (szpitali, przychodni, gabinetów lekarskich, indywidualnych praktyk lekarskich), które chcą swoim pacjentom umożliwić internetowe umawianie wizyt lekarskich.

tlo1.jpg