OSOZ

OSOZ-MED - SERWISY MEDYCZNE DLA PACJENTA

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Serwisy medyczne wspierają pacjenta w codziennej trosce o zdrowie zapewniając wygodne korzystanie z nowoczesnych, elektronicznych form obsługi w placówkach opieki zdrowotnej współpracujących w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia.
Za pomocą wyszukiwarki „Gdzie się leczyć?” pacjent ma możliwość sprawdzenia aktualnych informacji o placówkach medycznych, może poznać specjalistów, którzy w nich przyjmują, sprawdzić godziny przyjęć lekarza, a także wygodnie zarezerwować on-line wizytę lekarską. Terminarz pracy lekarza dostępny on-line jest aktualizowany w „czasie rzeczywistym”, co oznacza, że informacje o dostępnych, wolnych terminach wizyt są zawsze aktualne. Rezerwacja wysłana przez pacjenta jest natychmiast widoczna na terminarzu w placówce medycznej, skąd może zostać od razu potwierdzona przez personel rejestracji. Potwierdzenie terminu rezerwacji internetowej czy przypomnienia o zbliżającym się terminie wizyty pacjent otrzymuje SMS-em lub za pośrednictwem powiadomień e-mail.
W identyczny sposób, SMS-em lub e-mailem, pacjent jest powiadamiany o dostępności wyników badań laboratoryjnych. Wchodząc na Konto Zdrowotne lub logując się za pomocą danych otrzymanych podczas oddawania materiału do badań, uzyskuje dostęp on-line do informacji.

PRZEWAGA SYSTEMU

Pacjent ma możliwość rezerwacji wizyty lekarskiej czy sprawdzenia wyników badań laboratoryjnych z dowolnego miejsca i o każdej porze, przez 24 godziny na dobę. W wygodny sposób i bez wychodzenia z domu uzyskuje dostęp do ważnych informacji związanych ze zdrowiem.
Internetowa rejestracja wizyty lekarskiej oraz możliwość sprawdzania on-line wyników badań laboratoryjnych dostępna jest w ramach Indywidualnego Konto Zdrowotnego oraz dla pacjentów bez konta.

KORZYŚCI WDROŻENIA

   Możliwość szybkiego wyszukania placówki medycznej i lekarza
   Wygodna, internetowa rezerwacja wizyty lekarskiej w wybranej placówce
   Możliwość sprawdzania informacji o w ynikach badań laboratoryjnych on-line
   Powiadomienia SMS i e-mail z placówek medycznych o zarezerwowanych wizytach lekarskich, dostępności wyników badań on-line
   Dostępność w ramach Indywidualnego Konta Zdrowotnego oraz dla pacjentów bez konta

Client: Bow Themes
Services provided: HTML5/Photoshop
Summary:

Producentem i właścicielem autorskich praw majątkowych do oferowanego oprogramowania jest KAMSOFT S.A.

ZARZĄDZANIE PRZEDSIĘBIORSTWEM

OSOZ-LEK (SERWISY LEKOWE DLA PACJENTA) - serwisy lekowe dostępne na platformie Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia dostarczają pacjentom kompleksowych informacji na temat leków dostępnych na polskim rynku farmaceutycznym. Działają one w oparciu o Bazę Leków i Środków Ochrony Zdrowia BLOZ, z której codziennie korzystają tysiące lekarzy i farmaceutów, czerpiąc niezbędne informacje, m.in. do wystawienia recepty czy kontrolowania interakcji.

OSOZ-IKZ (INDYWIDUALNE KONTO ZDROWOTNE) - indywidualne Konto Zdrowotne pozwala na gromadzenie informacji o zdrowiu w jednym miejscu i dostęp dostępie do nich przez Internet. Dane zasilające konto gromadzone są automatycznie z podmiotów współpracujących w ramach projektu OSOZ – placówek medycznych, aptek, laboratoriów medycznych oraz szpitali. Obejmują one informacje o problemach zdrowotnych, wizytach lekarskich, wypisanych i zrealizowanych receptach, wystawionych skierowaniach na badania laboratoryjne i do specjalisty oraz wyniki badań laboratoryjnych.

OSOZ-PPZ (PROFILAKTYCZNE PROGRAMY ZDROWOTNE) - profilaktyczne Programy Zdrowotne to rozwiązanie skierowane dla posiadaczy Indywidualnych Kont Zdrowotnych, pozwalające na zwiększenie świadomości zdrowotnej i zachęcenie do podejmowania działań profilaktycznych.

OSOZ-LARSON (WYNIKI BADAŃ ON-LINE) - wyniki badań on-line to rozwiązanie zapewniające sprawny przepływ informacji pomiędzy placówką medyczną a laboratorium. Zlecone przez lekarza badania są automatycznie przesyłane do laboratorium, a po ich realizacji i zatwierdzeniu są zapisywane w kartotece pacjenta. Automatyczny obieg informacji sprawia, że wyników badań nie trzeba wprowadzać ręcznie, dzięki czemu zostaje wyeliminowane ryzyko pomyłki.

KZP (KARTA ZDROWIA PACJENTA) - karta Zdrowia Pacjenta pełni funkcję indywidualnego identyfikatora pacjenta w Otwartym Systemie Ochrony Zdrowia. W ramach OSOZ pacjenci mają możliwość posiadania Indywidualnych Kont Zdrowotnych, na których gromadzą on-line historię zdrowia. Karta Zdrowia Pacjenta jest swoistym kluczem do konta. Zapewnia przede wszystkim autoryzowane udostępnianie danych w placówkach medycznych oraz pozwala na automatycznie gromadzenie informacji o zdrowiu z placówek opieki zdrowotnej współpracujących w ramach projektu OSOZ.

OSOZ-LON (LEKI ON-LINE) - leki on-line to rozwiązanie, które pozwala oferować pacjentom sprawdzanie dostępności leków w aptece oraz ich internetową rezerwację. Wprowadzenie rozwiązania zapewnia pacjentom swobodny dostęp do informacji o lekach z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili, przez 24 godziny na dobę.

KS-BLUR (BAZA LEKÓW UNIKALNYCH I NA RATUNEK) - baza Leków Unikalnych i na Ratunek (BLUR) dostępna w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia usprawnia wymianę informacji o drogich i trudno dostępnych lekach pomiędzy osobami posiadającymi takie leki a osobami zainteresowanymi ich nabyciem.

OSOZ-FUMIN (INTERAKCJE LEKÓW Z ŻYWNOŚCIĄ) - interakcje Leków z Żywnością to rozwiązanie pozwalające na sprawne i szybkie informowanie pacjentów o zasadach przyjmowania leków. Farmaceuta otrzymuje informacje o potencjalnych interakcjach leków z pożywieniem oraz leków z innymi lekami bezpośrednio w trakcie obsługi pacjenta. Usługa dostępna jest dla aptek w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia.

OSOZ-MED (SERWISY MEDYCZNE DLA PACJENTA) - serwisy medyczne wspierają pacjenta w codziennej trosce o zdrowie zapewniając wygodne korzystanie z nowoczesnych, elektronicznych form obsługi w placówkach opieki zdrowotnej współpracujących w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia.

OSOZ-RON (REJESTRACJA ON-LINE) - Rejestracja on-line dostępna w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia przeznaczona jest dla placówek medycznych (szpitali, przychodni, gabinetów lekarskich, indywidualnych praktyk lekarskich), które chcą swoim pacjentom umożliwić internetowe umawianie wizyt lekarskich.

tlo1.jpg