OSOZ

OSOZ-LEK - SERWISY LEKOWE DLA PACJENTA

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Serwisy lekowe dostępne na platformie Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia dostarczają pacjentom kompleksowych informacji na temat leków dostępnych na polskim rynku farmaceutycznym. Działają one w oparciu o Bazę Leków i Środków Ochrony Zdrowia BLOZ, z której codziennie korzystają tysiące lekarzy i farmaceutów, czerpiąc niezbędne informacje, m.in. do wystawienia recepty czy kontrolowania interakcji.
Serwisy w szczególności pozwalają na sprawdzenie podstawowych informacji o leku, zapoznanie się z ulotką informacyjną, sprawdzenie aktualnych cen, odpłatności za leki refundowane oraz sprawdzenie tańszych zamienników leków. Ponadto umożliwiają przeprowadzenie analizy interakcji pomiędzy lekami zażywanymi w tym samym czasie oraz pomiędzy lekami a żywnością. Pozwalają także na sprawdzenie on-line dostępności leku w wybranej aptece oraz przesłanie wygodnej rezerwacji internetowej.

PRZEWAGA SYSTEMU

Dzięki współpracy aptek z całego kraju w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia powstał unikalny na rynku serwis KtoMaLek.pl. Za jego pośrednictwem pacjenci mogą wyjątkowo łatwo i szybko sprawdzać informacje o dostępności leków w okolicznych aptekach. Co więcej, mogą poznać cenę leku oraz wysłać przez internet rezerwację do apteki. Obsługa rezerwacji przez aptekę obywa się on-line, a pacjent na bieżąco otrzymuje powiadomienia e-mail o tym, co się dzieje z jego rezerwacją. Gdy leki są gotowe do odbioru, otrzymuje zaproszenie z apteki.
Serwis "Interakcje" pozwala natomiast sprawdzić, czy zażycie leku jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na zdrowie. W przypadku wykrycia interakcji dostępny jest szczegółowy opis, który można wydrukować i przedstawić do konsultacji lekarzowi. Analiza interakcji jest ponadto wzbogacona o analizę interakcji leków z pożywieniem. Dzięki temu pacjent może poznać, jakich składników pokarmowych powinien unikać w trakcie zażywania leków, by leczenie przebiegało prawidłowo.

KORZYŚCI WDROŻENIA

Wiedza o lekach dostępna w serwisach lekowych zapewnia pacjentom dostęp do praktycznych informacji oraz pozwala na świadome prowadzenie kuracji lekowej.
   sprawdzanie on-line dostępności leków we wskazanej aptece oraz możliwość ich rezerwacji
   dostęp do aktualnych informacji o lekach refundowanych wraz z możliwością sprawdzenia tańszych zamienników leku
   możliwość przeprowadzenia analizy interakcji pomiędzy lekami zażywanymi jednocześnie
   kontrola interakcji leków z pożywieniem

Client: Bow Themes
Services provided: HTML5/Photoshop
Summary:

Producentem i właścicielem autorskich praw majątkowych do oferowanego oprogramowania jest KAMSOFT S.A.

ZARZĄDZANIE PRZEDSIĘBIORSTWEM

OSOZ-LEK (SERWISY LEKOWE DLA PACJENTA) - serwisy lekowe dostępne na platformie Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia dostarczają pacjentom kompleksowych informacji na temat leków dostępnych na polskim rynku farmaceutycznym. Działają one w oparciu o Bazę Leków i Środków Ochrony Zdrowia BLOZ, z której codziennie korzystają tysiące lekarzy i farmaceutów, czerpiąc niezbędne informacje, m.in. do wystawienia recepty czy kontrolowania interakcji.

OSOZ-IKZ (INDYWIDUALNE KONTO ZDROWOTNE) - indywidualne Konto Zdrowotne pozwala na gromadzenie informacji o zdrowiu w jednym miejscu i dostęp dostępie do nich przez Internet. Dane zasilające konto gromadzone są automatycznie z podmiotów współpracujących w ramach projektu OSOZ – placówek medycznych, aptek, laboratoriów medycznych oraz szpitali. Obejmują one informacje o problemach zdrowotnych, wizytach lekarskich, wypisanych i zrealizowanych receptach, wystawionych skierowaniach na badania laboratoryjne i do specjalisty oraz wyniki badań laboratoryjnych.

OSOZ-PPZ (PROFILAKTYCZNE PROGRAMY ZDROWOTNE) - profilaktyczne Programy Zdrowotne to rozwiązanie skierowane dla posiadaczy Indywidualnych Kont Zdrowotnych, pozwalające na zwiększenie świadomości zdrowotnej i zachęcenie do podejmowania działań profilaktycznych.

OSOZ-LARSON (WYNIKI BADAŃ ON-LINE) - wyniki badań on-line to rozwiązanie zapewniające sprawny przepływ informacji pomiędzy placówką medyczną a laboratorium. Zlecone przez lekarza badania są automatycznie przesyłane do laboratorium, a po ich realizacji i zatwierdzeniu są zapisywane w kartotece pacjenta. Automatyczny obieg informacji sprawia, że wyników badań nie trzeba wprowadzać ręcznie, dzięki czemu zostaje wyeliminowane ryzyko pomyłki.

KZP (KARTA ZDROWIA PACJENTA) - karta Zdrowia Pacjenta pełni funkcję indywidualnego identyfikatora pacjenta w Otwartym Systemie Ochrony Zdrowia. W ramach OSOZ pacjenci mają możliwość posiadania Indywidualnych Kont Zdrowotnych, na których gromadzą on-line historię zdrowia. Karta Zdrowia Pacjenta jest swoistym kluczem do konta. Zapewnia przede wszystkim autoryzowane udostępnianie danych w placówkach medycznych oraz pozwala na automatycznie gromadzenie informacji o zdrowiu z placówek opieki zdrowotnej współpracujących w ramach projektu OSOZ.

OSOZ-LON (LEKI ON-LINE) - leki on-line to rozwiązanie, które pozwala oferować pacjentom sprawdzanie dostępności leków w aptece oraz ich internetową rezerwację. Wprowadzenie rozwiązania zapewnia pacjentom swobodny dostęp do informacji o lekach z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili, przez 24 godziny na dobę.

KS-BLUR (BAZA LEKÓW UNIKALNYCH I NA RATUNEK) - baza Leków Unikalnych i na Ratunek (BLUR) dostępna w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia usprawnia wymianę informacji o drogich i trudno dostępnych lekach pomiędzy osobami posiadającymi takie leki a osobami zainteresowanymi ich nabyciem.

OSOZ-FUMIN (INTERAKCJE LEKÓW Z ŻYWNOŚCIĄ) - interakcje Leków z Żywnością to rozwiązanie pozwalające na sprawne i szybkie informowanie pacjentów o zasadach przyjmowania leków. Farmaceuta otrzymuje informacje o potencjalnych interakcjach leków z pożywieniem oraz leków z innymi lekami bezpośrednio w trakcie obsługi pacjenta. Usługa dostępna jest dla aptek w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia.

OSOZ-MED (SERWISY MEDYCZNE DLA PACJENTA) - serwisy medyczne wspierają pacjenta w codziennej trosce o zdrowie zapewniając wygodne korzystanie z nowoczesnych, elektronicznych form obsługi w placówkach opieki zdrowotnej współpracujących w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia.

OSOZ-RON (REJESTRACJA ON-LINE) - Rejestracja on-line dostępna w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia przeznaczona jest dla placówek medycznych (szpitali, przychodni, gabinetów lekarskich, indywidualnych praktyk lekarskich), które chcą swoim pacjentom umożliwić internetowe umawianie wizyt lekarskich.

tlo1.jpg